Vinařství Šalša

Odkaz rodinného vinařství Václav Šalša sahá první písemnou zmínkou až do roku 1796. Navazujeme tak na dlouholeté vinařské tradice. Jsme na to patřičně hrdí a toto dědictví našich předků nás také zavazuje k tomu, abychom svoji práci dělali jak nejlépe umíme. A vína, která vyrábíme, se právem těší z vaší přízně.

Naše vinice se rozkládají celkem na 13,2 ha vinic. Pěstujeme odrůdy Sauvignon, Chardonnay, Tramín kořenný, Hibernal, Malverinu, Rulandské šedé, Muškát, Irsai Oliver, Pálavu, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sylvánské zelené, Solaris a Laurot. Naší specializací je výroba přívlastkových vín, se kterými se můžete setkat i v prestižních restauracích a hotelích.

Asi každý si všimne, že naše etikety na lahvích jsou odlišné od ostatních vín. K tomuto odvážnému kroku nás přivedla myšlenka spojit víno a umění do jedné roviny.

V roce 2014 jsme se spojili s malířem panem MICHALEM HALVOU a pečlivě vybírali jeho obrazy k jednotlivým odrůdám našich vín.

S panem Halvou mnohdy jezdíme spolu a doprovázíme se vzájemně na výstavách a galeriích.

Vytvářet kvalitní vína, která vám budou chutnat, to je naše největší odměna. Věříme, že poctivá péče o vinohrad a každodenní práce přináší své výsledky. Ochutnejte naše víno a můžete v něm objevit svěží ovocné tóny, slunce jižní Moravy, umění našich sklepmistrů, ale také příběhy našich předků.

Tož na zdraví!

Vinařství Šalša

Koliba

69701 Kyjov
+420 724 131 018
vaclav.salsa@centrum.cz
www.vinarstvi-salsa.cz