Vinařství Dufek

Vinařství Josef DUFEK se nachází ve vinařské obci Svatobořice-Mistřín, v srdci Moravského Slovácka. Obec s bohatou kulturní tradicí s krásnými kroji má také neméně bohaté tradice vinařské. Na tyto tradice navazuje i toto vinařství, jehož počátky sahají až do roku 1824.

Vlastní vinařství bylo pak založeno v roce 2003. V součastnosti má 46 ha vinic. Všechny se nacházejí v nejlepších vinařských tratích s jižní nebo jihovýchodní expozicí v katastru obce Svatobořice. Vinice jsou obdělávány co nejšetrněji, v rámci integrované produkce s důrazem na kvalitu hroznů, která je prvním předpokladem dobrého vína.

Výroba vína je realizována pomocí nejmodernějších technologií s využitím mnohaletých zkušeností ve "vinařině" předávaných z generace na generaci. Samostatnou kapitolou je výroba sektů, které se vyrábí tradiční metodou kvašením v láhvi (Méthode tradittionale) s dobou zráním na láhvi 18 měsíců. 

Součastí vinařství i zázemí, jehož nedílnou součástí je penzion Svatoborský sklípek s ubytovací kapacitou 48 osob a vlastní kuchyní. Celý komplex se pak nachází přímo na mutěnské vinařské cyklostezce. 


Vinařství Josef Dufek

Pod Sokolovnou 1185/17
696 04 Svatobořice - Mistřín
+420 603 275 655
josef.dufek@vinarstvi-dufek.cz
www.vinarstvi-dufek.cz