Vinařský dům Kopeček

Majitel vinařství, Zbyněk Kopeček, se věnuje vínu již od mládí, a to zejména díky vinařské atmosféře Mutěnických búd, kde často trávil své prázdniny a dětství. Skutečný rozvoj a vážné rozhodnutí rodiny věnovat se vinařství na více úrovních nastal v roce 2002, zakoupením vinného sklepa a vinic v areálu Dubňanské hory. Historický sklep byl jako jeden z mála v této lokalitě zrekonstruován do původní krásy a za ním dostavěn nový penzion s velkým společenským zázemím. Samotný sklep byl zvětšen vybudováním nového kvelbeného prostoru a novým, moderním technologickým vybavením.

Jako velký zastánce menších vinařů a zahrádkářů, provádí osvětu skrze pravidelný pořad na rádiu Jih a týdeníku Nového Slovácká. Se svým synem provozuje v Dubňanech vinařské obchodní centrum, které se zaměřuje především na drobné pěstitele, jenž považuje za nositele kultury a tradic regionu Slovácka. Za 13 let existece si vybudoval jméno spolehlivého obchodu s nízkými cenami, širokým sortimentem a především vyškoleným personálem, který vždy poradí.

Zbyněk Kopeček je známým degustátorem na mnoha významných výstavách. Je držitelem Mezinárodních degustátorských zkoušek dle norem EU, dvojnásobným držitelem sommelierských zkoušek a stále si doplňuje vědomosti i vzdělání ve vinařském oboru. Díky tomu je velmi náročný na svoje vlastní produkty. 

Vína rodinného vinařství jsou vyráběna v malých a exkluzivních šaržích, maximálně 1000 lahví. Původ hroznů je výlučně z vinařské trati Dubňanská hora, ať už z vlastních vinic obhospodařovaných tradičním "motykovým" způsobem členy rodiny, nebo od sousedních pěstitelů. 

Vinařství získává mnoho ocenění z významných výstav a soutěží, jako například titul Šampinon Rulandských bílých na soutěži Galerie Rulandských vín ČR, Šampion odrůdy Grand Prix Vinex, Zlatá a stříbrná medaile na mezinárodní soutěži Cuvee 2018 apod. 

Jako další okruh je unikátní svěží vinný nápoj Winka, se kterým se momentálně snaží "dobýt" svět.


Vinařský dům Kopeček

Hodonínská 306
696 03 Dubňany
+420 777 901 711
zkopecek@vinarskydum.cz
www.vinarskydum.cz
www.winka.cz